!
Сряда, 03 Юни 2026
02
февр
 

Авария остави без ток болницата в Гълъбово, ситуацията е овладяна

Понеделник, 02 Февруари 2026 | 14:16:58


Болницата в Гълъбово и няколко квартала на града снощи са останали без ток за близо 5 часа поради авария, но ситуацията е овладяна. „Две аварии по електропроводи са се случили едновременно, което е довело до липса на захранване за около п

Болницата в Гълъбово и няколко квартала на града снощи са останали без ток за близо 5 часа поради авария, но ситуацията е овладяна.

„Две аварии по електропроводи са се случили едновременно, което е довело до липса на захранване за около пет часа в многопрофилната болница в град Гълъбово, също и в няколко населени места“ , обясни заместник-кметът на община Гълъбово Пламен Бараков пред БНТ.

По думите му, резервните генератори са били задействани по време на прекъсването и са осигурявали електрозахранване за няколко отделения, сред които хирургията.

„Генераторите могат да работят без ограничение във времето при осигурено гориво. Преместване на пациенти не се е наложило, и към момента няма такава необходимост“, посочи още заместник-кметът.

Поетапно през нощта електрозахранването е било възстановено. В момента ток има навсякъде, като са възможни само единични, локални аварии. През цялата нощ екипите на електроразпределителното дружество са работили за отстраняване на повредите, от общината са в постоянна връзка с аварийните служби, увери той.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
FaZn


Всичко за коронавируса
Още новини
34 хил. евро с фалшиво ТЕЛК решение източил мъж от Цар Калоян
03.06.2026 17:28:18

34 хил. евро с фалшиво ТЕЛК решение източил мъж от Цар Калоян

За пореден случай на източване на средства с фалшиво ТЕЛК решение съобщават от полицията в Разгра ...

Петима, сред които двама лекари, са задържаните за източването на НЗОК
03.06.2026 16:47:36

Петима, сред които двама лекари, са задържаните за източването на НЗОК

Петима души, сред които двама лекари, са задържани при акция срещу организирана престъпна група, ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...