!
Понеделник, 24 Август 2026
03
юли
 

Безплатни кардиологични прегледи в УМБАЛ "Лозенец" през летния сезон

Сряда, 03 Юли 2024 | 11:42:49


Поради големия интерес от страна на пациентите след проведените Дни на отворените врати в Клиниката по кардиология на МБАЛ „Лозенец“ на 15 и 16 юни, лечебното заведение реши да продължи своята инициатива за безплатни профилактични кар

Поради големия интерес от страна на пациентите след проведените Дни на отворените врати в Клиниката по кардиология на МБАЛ „Лозенец“ на 15 и 16 юни, лечебното заведение реши да продължи своята инициатива за безплатни профилактични кардиологични прегледи всеки месец през целия летен сезон, съобщават от там.

В началото на летния сезон се засилват симптомите основно на хората с ритъмно-проводни нарушения. При силно потене се губят ценни електролити, които влияят на възникването и провеждането на електрическите импулси. На второ място, с чести стенокардни пристъпи през летния сезон, са пациентите с исхемична болест на сърцето. Болните с артериална хипертония също се повлияват от летния сезон. Въпреки общия спад на стойностите на кръвното, нерядко се отчитат големи колебания, дори хипертонични кризи. Това се определя както от високите температури, така и от загубата на течности.

С цел превенция и профилактика на тези заболявания, на 5 и 6 юли от 10 до 16 часа в МБАЛ „Лозенец“ екипът на Клиниката по кардиология ще предостави на всички осигурени и неосигурени граждани безплатни профилактични прегледи, които включват извършване на електрокардиограма и ехокардиография при медицински показания.

Прегледите ще се извършват на етаж 2 в Диагностично-консултативния блок на лечебното заведение от висококвалифицираните ни специалисти.

Инициативата за профилактични кардиологични прегледи ще продължи и през месец август и септември, посочват още от болница „Лозенец“.

Записването на часове ще се осъществява на тел: 02/96 07 682.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
$jHu


Всичко за коронавируса
Още новини
Д-р Десислава Маркова: В съдовата хирургия намирам поле за креативност
23.08.2026 09:15:58 Невена Попова

Д-р Десислава Маркова: В съдовата хирургия намирам поле за креативност

Д-р Десислава Маркова е възпитаник на Медицински университет в София, завършва образованието ...

RKI: Над 14 000 са вече починалите в Германия от началото на годината поради високите температури
22.08.2026 10:57:52

RKI: Над 14 000 са вече починалите в Германия от началото на годината поради високите температури

Около 14 000 души са починали от причини, свързани с горещините, в Германия от началото на година ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...