!
Вторник, 16 Септември 2025
19
юни
 

Български АГ специалисти от “Майчин дом” се обучават в Израел

"Майчин дом" ще си сътрудничи с голямата университетска АГ болница в Израел

Понеделник, 19 Юни 2023 | 13:04:34


СБАЛАГ “Майчин дом” подписа Международно споразумение за сътрудничество с най-голямата университетска АГ болница в Тел Авив - Рабин Медикал център Белинсон, съобщиха от лечебното заведение. С това международно сътрудничество се полага начал

СБАЛАГ “Майчин дом” подписа Международно споразумение за сътрудничество с най-голямата университетска АГ болница в Тел Авив - Рабин Медикал център Белинсон, съобщиха от лечебното заведение. С това международно сътрудничество се полага началото на съвместни обучителни и квалификационни дейности на лекари в областите акушерство и гинекология, фетална медицина, неонатология и др.

В момента първите лекари от “Майчин дом” вече са на обучение в Израел. “За нас това споразумение е изключително международно признание за работата на еSendкипа на “Майчин дом”, споделя проф. д-р Иван Костов, изпълнителен директор на СБАЛАГ “Майчин дом”. “Това е възможност да повишим квалификацията и методите на лечение в България чрез съвместните обучения с израелските колеги, които са междуродно признати като една от водещите световни сили в най-иновативните и модерни медицинските акушеро-гинекологични и неонатологични грижи.”, допълва проф. Костов.

Болница Рабин Белинсон е най-голямата университетска акушеро-гинекологична болница в Тел Авив, Израел. Тя е известна с най-голямата клиника за рискова бременност в Израел, където се проследяват най-тежките случаи по най-високи международни стандарти. Болницата е изключително популярна и с проследяването на много бременни жени с трансплантирани органи – черен дроб, бял дроб, бъбреци и др. В университетска болница Рабин Белинсон с помещава и най-модерната и силна клиника на Израел за фетална медицина, известна със сложните си операции по вътрематочна хирургия – оперира се бебето още докато е в корема на майката, включително и с роботизираната система Да Винчи.

Снимка: Проф. Аснат Уолфиш (prof Asnat Walfisch), Началник на Клиниката по акушерство и гинекология и проф. Иван Костов



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
X@Uv


Всичко за коронавируса
Още новини
Д-р Асов: Само пациенти с алергии трябва да си правят тест за медикаментите в анестезията
16.09.2025 17:26:15

Д-р Асов: Само пациенти с алергии трябва да си правят тест за медикаментите в анестезията

„Възможно е човек да има алергия към някой от медикаментите, с които се осъществява анестез ...

Една шеста от американците избягват или отлагат имунизирането на децата си
16.09.2025 16:54:23

Една шеста от американците избягват или отлагат имунизирането на децата си

Все повече американци не са склонни да ваксинират децата си заради липсата на доверие към ваксини ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...