!
Понеделник, 09 Февруари 2026
09
дек
 

Водещ професор от берлинската болница „Шарите“ ще стане доктор хонорис кауза на МУ-София

Понеделник, 09 Декември 2019 | 13:56:11


Медицински университет в София ще удостои с почетното звание „Доктор хонорис кауза“ проф. д-р Ханс Бехарбоом, съобщиха от висшето училище. Проф. д-р Ханс Бехарбоом завежда Клиниката по оториноларингология и пластична хирургия при Ун

Медицински университет в София ще удостои с почетното звание „Доктор хонорис кауза“ проф. д-р Ханс Бехарбоом, съобщиха от висшето училище.

Проф. д-р Ханс Бехарбоом завежда Клиниката по оториноларингология и пластична хирургия при Университетска болница „Шарите“- Берлин. Специализирал е в САЩ и Холандия, има допълнителна специализация по пластична хирургия и алергология. Асоцииран професор по отоларингология в Хумболдтовия университет в Берлин. Бил е председател на Северногерманското дружество по оториноларингология, а от 2011 г. е медицински директор на Park-Klinik Weißensee (aкадемична болница на Charite University Clinic).

Почетното звание „доктор хонорис кауза“ на МУ – София се присъжда на проф. Бехарбоом за неговите значими професионални и академични изяви като един от водещите специалисти в областта на оториноларингологията, учен с принос за обучението на англоговорящите студенти на МУ-София, както и за личното му участие в оперативното лечение на български граждани, гласят мотивите на академичното ръководство.

Тържествената церемония ще се състои в Аула „Максима“ на УМБАЛ „Света Екатерина“ на 13 декември от 14 часа, уточняват от МУ - София.

 



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
dMe#


Всичко за коронавируса
Още новини
Отбелязваме Международния ден за борба с епилепсията
09.02.2026 12:04:42

Отбелязваме Международния ден за борба с епилепсията

Със серия постери „За да помогнем, трябва да знаем“ МЗ се включва в отбелязването на ...

Д-р Николова: Трябва да се даде възможност на ОПЛ да назначаваме специализирани изследвания
09.02.2026 11:05:50

Д-р Николова: Трябва да се даде възможност на ОПЛ да назначаваме специализирани изследвания

Общопрактикуващите лекари искаме намаляване на административната тежест, на ограниченията, които ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...