Народните представители избраха д-р Хасан Адемов за член на Комисията по здравеопазване на мястото на напусналия парламентарната група на „Алианс за права и свободи“ доц. Джевдет Чакъров.
Припомняме, че доц. Чакъров беше съпредседател на ДПС заедно с Делян Пеевски, като след последните избори двамата оглавиха парламентарните формации съответно на АПС и на ДПС-Ново начало с цел изчакване решението на съда кой от двамата е легитимния председател на ДПС. На 28 май обаче доц. Чакъров се отказа от подадената касационна жалба и помоли ВКС производството по делото да се прекрати. В резултат от това той напусна групата на АПС и стана независим депутат без право да членува в комисии.
До днешната промяна д-р Адемов беше член на Комисия по бюджет и финанси и на Комисия по демографската политика, децата и семейството. От днес освен на Комисията по здравеопазването той става член и на Комисията по социална политика.














