!
Неделя, 01 Юни 2025
15
дек
 

ЕК пусна мобилно приложение в помощ на пътуването при COVID

Вторник, 15 Декември 2020 | 08:52:12


Европейската комисия пусна мобилното приложение Re-open EU,  което е достъпно безплатно за потребители на Android и iOS. Приложението е резултат от успеха на едноименната интернет платформа, която беше посетена почти осем милиона пъти от с

Европейската комисия пусна мобилното приложение Re-open EU,  което е достъпно безплатно за потребители на Android и iOS.

Приложението е резултат от успеха на едноименната интернет платформа, която беше посетена почти осем милиона пъти от стартирането ѝ в средата на юни. Re-open EU събира на едно място изчерпателна и актуална информация за здравната ситуация, безопасността и мерките за пътуване във всички държави — членки на ЕС, както и в Исландия, Лихтенщайн, Норвегия и Швейцария, уточняват от ЕК.

Потребителите могат да получат най-актуалната информация за националните карантинни мерки, изискванията за тестване, както и за мобилните приложения за проследяване на контактните лица и други предупреждения във връзка с коронавируса. То предоставя още данни в реално време за мерките за обществено здраве и безопасност като физическо дистанциране или носене на маски за лице, ограничения за пътуване и други практически подробности.

Информацията е достъпна на 24-те официални езика на ЕС, като се използват проверени данни от Европейския център за профилактика и контрол върху заболяванията и от държавите членки. Re-open EU беше една от мерките, обявени от Комисията в нейния пакет за туризма и транспорта от май 2020 г., за да се помогне на гражданите да пътуват безопасно, при пълно зачитане на здравните насоки, припомнят от комисията.

Re-open EU Е лесно достъпно и чрез интернет платформата https://reopen.europa.eu/



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
tBzu


Всичко за коронавируса
Още новини
СЗО призова да бъдат забранени ароматизаторите в тютюневите изделия и е-цигарите
31.05.2025 12:39:37

СЗО призова да бъдат забранени ароматизаторите в тютюневите изделия и е-цигарите

По повод Световния ден без тютюнев дим, Световната здравна организация (СЗО) призова правителства ...

Урологична клиника на
31.05.2025 11:59:52

Урологична клиника на "УМБАЛ- Пловдив" ще се сдобие с апарат за роботизирана хирургия

С  апарат последно поколение за роботизирана хирургия ще се сдобие Урологична клиника н ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...