!
Вторник, 31 Март 2026
31
март
 

Изписаха в добро състояние пациенти след две бъбречни трансплантации в УМБАЛ "Лозенец"

Вторник, 31 Март 2026 | 13:17:26


На 10 март в УМБАЛ „Лозенец“ бе реализирана донорска ситуация, след като близките на 42-годишна жена, изпаднала в мозъчна смърт, взеха благородното решение да дарят нейните органи. В лечебното заведение бяха извършени две бъбречни т

На 10 март в УМБАЛ „Лозенец“ бе реализирана донорска ситуация, след като близките на 42-годишна жена, изпаднала в мозъчна смърт, взеха благородното решение да дарят нейните органи.

В лечебното заведение бяха извършени две бъбречни трансплантации на нуждаещи се пациенти, информират от там. И двамата реципиенти са в добро общо състояние, като следоперативният период е протекъл обичайно, без усложнения. Налице е нормализирана бъбречна функция, а пациентите вече са изписани.

Припомняме, за случая бе съобщено от Изпълнителна агенция „Медицински надзор“ (ИАМН), както и от Военномедицинска академия, където бе извършена чернодробна трансплантация. Донорската ситуация бе в УМБАЛСМ „Пирогов“, с координатор д-р Мина Вапирева.

От УМБАЛ „Лозенец“ поднасят съболезнования към близките на жената и изразяват благодарност и уважение за взетото в този тежък за тях момент благородно решение да спасят човешки животи.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
s5*k


Всичко за коронавируса
Още новини
Д-р Атанасов: Най-честите доплащания в болниците са свързани с допълнителни услуги
31.03.2026 14:46:09

Д-р Атанасов: Най-честите доплащания в болниците са свързани с допълнителни услуги

„Установихме, че най-честите причини за нерегламентирани доплащания са свързани с предостав ...

Задържаха мъж след закани за убийство към медицински екип в Смолян
31.03.2026 14:05:27

Задържаха мъж след закани за убийство към медицински екип в Смолян

За пореден случай на агресия срещу медици съобщиха от Смолян. 43-годишен мъж от Девин отп ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...