!
Петък, 09 Май 2025
04
окт
 

КОЦ–Пловдив с профилактични АГ и мамологични прегледи за дамите

Четвъртък, 04 Октомври 2018 | 10:18:07


Октомври е обявен за месец за борба с рака на гърдата още през 1985 година. Оттогава добива все по-голяма популярност и е повод жените да обърнат все по-голямо внимание на здравето си. В днешно време през октомври се предприемат активни разяснителни ка

Октомври е обявен за месец за борба с рака на гърдата още през 1985 година. Оттогава добива все по-голяма популярност и е повод жените да обърнат все по-голямо внимание на здравето си. В днешно време през октомври се предприемат активни разяснителни кампании относно причините, превенцията и лечението на болестта. Онколозите напомнят, че периодичните профилактични прегледи са решаващи за навременна диагностика и успешно лечение на заболяването.

По този повод Комплексният онкологичен център в Пловдив започна масови  профилактични мамологични и гинекологични прегледи на всички жени, работещи в община – Пловдив. Инициативата е на ръководството на общината и специализираното лечебно заведение и целта е ранно откриване на евентуални заболявания.

Създадена е организация и на всички дами ще се направят освен преглед, ехографски изследвания и цитонамазка, уточниха от КОЦ – Пловдив.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
aQ$m


Всичко за коронавируса
Още новини
Почина Антоанета Георгиева, дългогодишен служител на УМБАЛ „Александровска“
09.05.2025 13:59:04

Почина Антоанета Георгиева, дългогодишен служител на УМБАЛ „Александровска“

Отиде си Антоанета Георгиева, дългогодишен служител на столичната УМБАЛ „Александровска&ldq ...

Бъдещи биофизици и преподаватели представиха в МУ – Пловдив най-новите технологии в областта на лабораторната апаратура
09.05.2025 13:17:44

Бъдещи биофизици и преподаватели представиха в МУ – Пловдив най-новите технологии в областта на лабораторната апаратура

Проучванията показват, че голяма част от световното население се страхува от слепота, а според по ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...