!
Петък, 09 Май 2025
27
февр
5
 

Касата обнови всички свои бази данни

Вторник, 27 Февруари 2024 | 11:10:59
5

Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) извърши технологична оптимизация на наличните системи, което доведе до много по-качествено и бързо обслужване както на договорните партньори, така и на пациентите. Това съобщават от здравноосигурителния фонд

Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) извърши технологична оптимизация на наличните системи, което доведе до много по-качествено и бързо обслужване както на договорните партньори, така и на пациентите. Това съобщават от здравноосигурителния фонд.

Всички налични база данни, с които работи НЗОК, са актуализирани до последните версии на производителя, а подобренията на софтуера позволяват много по-бързо обслужване на договорните партньори на касата при отчитането на техните дневни и месечни отчети. Тази технологична оптимизация доведе до изключително сериозно спестяване на финансови ресурси, които са необходими за поддръжка на лицензите на базата данни на НЗОК.

С цел максимална сигурност и защита на данните, бе изграден и резервен дейта център, в който се съхраняват всички налични данни за пациенти и договорни партньори, информират още от там.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
9$ak

Гост 28.02.2024 23:13:28

orlr Прости, невъзпитани, нелицеприятни /грозни и дебели/ и арогантни, ей това са служителките в РЗОК В-Търново. Ама, каквото ръководството, такива и служителите. НЗОК продължава да нехае за това което се случва в търновската каса!

Георги Георгиев 27.02.2024 18:17:30

Спешно включване. Екотрайк.пловдив.колелата.за.хората.с.увреждания.към.нзок

Гост 27.02.2024 14:51:09

Цирк,докога,как е възможно?

Гост 27.02.2024 11:27:27

Да си обнови и персонала, че такива диви селянки са се окопали там !

Гост 27.02.2024 11:16:24

Обновена база данни, стари и корумпирани шефове в оставка.


Всичко за коронавируса
Още новини
13 години от основаването си отбелязва „Софиямед“
09.05.2025 08:52:11

13 години от основаването си отбелязва „Софиямед“

Днес медицински комплекс „Софиямед“, включващ университетска болница и  диагност ...

Създават Факултет по фармация в Бургаския държавен университет
08.05.2025 17:43:06

Създават Факултет по фармация в Бургаския държавен университет

Министерският съвет предлага на Народното събрание проект на решение за откриване на Факултет по ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...