!
Събота, 27 Декември 2025
01
ноем
5
 

Министърът обяви, че до дни ще стане ясно къде ще се изгради Националната детска болница

Вторник, 01 Ноември 2022 | 14:19:36
5

В следващите дни ще е ясно къде ще се изгради Националната детска болница. Това каза пред журналисти служебният министър на здравеопазването Асен Меджидиев, цитиран от БТА. Той потвърди, че въпросът за избора на терен за изграждането на лечебно

В следващите дни ще е ясно къде ще се изгради Националната детска болница. Това каза пред журналисти служебният министър на здравеопазването Асен Меджидиев, цитиран от БТА.

Той потвърди, че въпросът за избора на терен за изграждането на лечебното заведение може да бъде разгледан още на утрешното заседание на Министерския съвет. Меджидиев посочи, че възможните места са общо пет, без да разкрива повече подробности за тях.

Всяко едно от тях има предимства и недостатъци, отбеляза здравният министър.

Асен Меджидиев оповести още, че тече проверка за липсващи лекарства в аптечната мрежа.

„Наблюдаваме проблеми в системата за електронно проследяване на наличността на медикаментите (СЕСПА)“, посочи той.

„Както видяхте, преди около 20 дни направихме корекция в Националния съвет по цени и реимбурсиране. Тези промени се оказват наистина основателни“, допълни още министърът.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
1pe9

Меджиди 01.11.2022 19:49:11

"Наблюдаваме проблеми в системата за електронно проследяване на наличността на медикаментите (СЕСПА)“, посочи той. Както видяхте, преди около 20 дни направихме корекция в Националния съвет по цени и реимбурсиране. Тези промени се оказват наистина основателни“, допълни още министърът." Някой да обясни на това джудже-недоразумение, че системата СЕСПА и наличността на медикаменти са работа на ИАЛ, а не на Националния съвет по цени и реимбурсиране, чийто председател смени с пенсионерка-герберка.

Малкият глупак 01.11.2022 17:27:19

Асенчо ползва познати рекламни трикови. Съспенс. Едната седмица обавява, че следващата седмица ще обяви нещо, което вече се знаело. Най-добре всяка седмица да разкрива по едно от местата. Така мисирките ще имат повод да му се радват, а той нищо да не прави. Ако има второ служебно и Радев сглупи да го задържи, може още пет места да измисли. После ще дойде редовен министър и всичко ще ревизира и върне, а след него някой нов служебен, дето мислейки за децата ще съобщи, че започва търсене на терен. И така в следващите 100-200 години

Гост 02.11.2022 14:02:11

Подценяваш енергията на корупционните чички ,които са се наточили да захлебят яко. И ще побързат да усвоят тези средства с космическа скорост. У нас няма по-енергийно калорично нещо от корупцията на всички етажи в кочинката.

Гост 01.11.2022 16:52:35

Да започнем от строителството, разбира се

аз 01.11.2022 14:46:26

Детска болница няма да има в близките 50 г. И дори да се издигне сграда, тя ще бъде празна!


Всичко за коронавируса
Още новини
Момиченце дойде на бял свят в деня преди Коледа в УМБАЛ – Пловдив
27.12.2025 10:15:20

Момиченце дойде на бял свят в деня преди Коледа в УМБАЛ – Пловдив

Момиченце се роди в деня преди Коледа в УМБАЛ – Пловдив, съобщиха от лечебното заведение. ...

Над 3 720 000 лева достигнаха даренията за „Българската Коледа” от началото на кампанията
26.12.2025 11:09:06

Над 3 720 000 лева достигнаха даренията за „Българската Коледа” от началото на кампанията

Над 3 720 000 лева достигна набраната сума в 23-ото издание на инициативата „Българската Ко ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...