!
Петък, 09 Май 2025
17
юли
 

Младо семейство с дарение към Отделението по педиатрия в Смолян

Понеделник, 17 Юли 2023 | 13:34:43


Младото семейство – Мария и Иван Станчеви, съпруг и съпруга от седмица, дариха 1000лв. на Отделението по педиатрия към МБАЛ „Д-р Братан Шукеров“ – Смолян. Това съобщиха от МБАЛ – Смолян. „Искахме да направим

Младото семейство – Мария и Иван Станчеви, съпруг и съпруга от седмица, дариха 1000лв. на Отделението по педиатрия към МБАЛ „Д-р Братан Шукеров“ – Смолян. Това съобщиха от МБАЛ – Смолян.

„Искахме да направим нещо добро в деня на сватбения си ден, една благотворителна кауза и да дарим парички. Първоначално не знаехме за какво, но после взехме решение да е за Детско отделение на нашата болница“, сподели Мария Станчева.

„Нека правим повече добро на този свят“, допълни съпругът й.

Началникът на Детско отделение д-р Емил Шалдъров прие дарението в присъствието на  д-р Даниела Дариткова.

Д-р Шалдъров сподели радостта и възторга си от факта, че все още има българи, които мислят за децата.

„Искам да благодаря и на колегите, които идват да помагат на детско, защото страдаме от голяма липса на кадри, и които се грижат за нашето отделение“, добави той.

Д-р Дариткова отбеляза, че липсата на кадри в детското отделение е особено осезаема.

„Ние наистина имаме нужда от колеги, които да дойдат тук, да специализират педиатрия, защото отделението ни е акредитирано“.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
%2JC


Всичко за коронавируса
Още новини
Музеят по история на медицината във Варна отбелязва Деня на физическата активност
09.05.2025 17:20:51

Музеят по история на медицината във Варна отбелязва Деня на физическата активност

Международният ден на физическата активност, който светът празнува на 10 май, ще бъде отбелязан&n ...

60 000 лв. са нужни за лечението на Сара Руйчева
09.05.2025 16:59:35

60 000 лв. са нужни за лечението на Сара Руйчева

60 000 лв. са нужни за лечението на 20-годишната Сара Руйчева, разказа майка й Цветелина в социал ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...