!
Неделя, 15 Юни 2025
13
юни
 

Наредбата, по която НЗОК ще плаща лекарствата за деца, вече е факт

Петък, 13 Юни 2025 | 16:15:31


Промените в Наредба 7, с които се дава възможност Здравната каса да покрива лекарствата за деца до 7-годишна възраст, влизат в сила от днес. Това става възможно с обнародването им в „Държавен вестник“. Припомняме, Наредба 7 от 2015

Промените в Наредба 7, с които се дава възможност Здравната каса да покрива лекарствата за деца до 7-годишна възраст, влизат в сила от днес. Това става възможно с обнародването им в „Държавен вестник“.

Припомняме, Наредба 7 от 2015 г. на Министерството на здравеопазването регламентира критериите за определяне на заболяванията, чието лечение се покрива от НЗОК. С предложените изменения в документа бе включен текст, с който НЗОК ще има възможност да заплаща напълно или частично лекарства срещу остри инфекциозни заболявания за деца до 7-годишна възраст. Текстът предвижда заплащането на лекарства както за инфекции, причинени от бактерии или паразити, така и на такива, причинени от вируси.

Обнародваните промени вижте тук.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
BJY@


Всичко за коронавируса
Още новини
Сложна онкооперация извърши екип от две болници с помощта на световноизвестен онкосъдов хирург
14.06.2025 12:17:04

Сложна онкооперация извърши екип от две болници с помощта на световноизвестен онкосъдов хирург

Вчера, 13 юни, в УМБАЛ „Лозенец“ беше извършена предизвикателна и изключително сложна ...

Семинар Biomedical Engineering 2 се провежда в края на месеца в МУ – Варна
14.06.2025 11:18:20

Семинар Biomedical Engineering 2 се провежда в края на месеца в МУ – Варна

На 27 юни ще се проведе вторият семинар от поредицата Biomedical Engineering, организиран от МУ & ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...