!
Четвъртък, 28 Август 2025
28
авг
1
 

Областните болници: Агресията над медици трябва незабавно да бъде преустановена!

Четвъртък, 28 Август 2025 | 09:41:14
1

„Събитията през последните дни на насилие в АГ комплекса на „УМБАЛ Канев” АД в гр. Русе срещу медици и служители на болницата за пореден път напомни на българското общество, че агресията се повтаря години наред и въпреки призиви и доб

„Събитията през последните дни на насилие в АГ комплекса на „УМБАЛ Канев” АД в гр. Русе срещу медици и служители на болницата за пореден път напомни на българското общество, че агресията се повтаря години наред и въпреки призиви и добри намерения не можем да се справим с нея!“ Това се казва в призив на Националното сдружение на областните многопрофилни болници.

Ето пълния текст на апела:

Отправяме искрени съболезнования към семейството на починалата родилка Габриела Георгиева и твърдо подкрепяме ръководството на лечебното заведение в лицето на изпълнителния директор Иван Иванов за бързите, безкомпромисни и решителни действия за навременна и пълна проверка на случая от компетентните органи с публично оповестяване на резултатите.

Можем ли да допуснем като граждани да ехти „Убийци!” в коридорите на една от най-големите областни болници със 160 – годишна история, в която годишно се лекуват над 28 хиляди пациенти и се извършват над 15 хиляди операции? Неразбираемо е „убийци” да са над 230 лекари и над 430 медицински специалисти, които денонощно приемат и лекуват своите пациенти и са избрали за свой професионален път опазването на живота и здравето.

Остава непонятно, че през 2025 година в държава -  член на Европейската общност с високо-технологично и достъпно здравеопазване, с доказани професионалисти има медици, които са обект на насилие от страна на пациенти или придружители…  

В Наказателния кодекс изрично са предвидени наказания за посегателство над медицински специалисти, но по-важно е да не допуснем доверието между пациенти и лечители да бъде разрушено безвъзвратно!

От нас всички зависи агресията, насилието и саморазправата да бъдат спрени!



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
eXxB

В края на уродливия ни ПСЕВДОпреход 28.08.2025 10:47:41

Ще си позволя да прогнозирам, че тази брутална и нечовешка агресия срещу българските лекари ще продължи да ескалира стремглаво, до степен, че някога някой колега може би ще бъде убит на работното си място! Цялата тази мръсна, координирана агресия срещу медиците е напътствана от едно и също място, от един и същи Център! Мръсните, проклети, кадесаро-кагебистки, комунистически медии, със собственици дърти мафиоти, комунистически ченгели, доносници и крадци!


Всичко за коронавируса
Още новини
„Здравна библиотека“ с полезна информация и съвети вече в „еЗдраве“
28.08.2025 10:59:53

„Здравна библиотека“ с полезна информация и съвети вече в „еЗдраве“

Пациентското досие вече има своя „Здравна библиотека“. Новият модул е достъпен в Наци ...

Пожар в МБАЛ - Хасково, пострадали няма
28.08.2025 10:18:47

Пожар в МБАЛ - Хасково, пострадали няма

Късно снощи в МБАЛ - Хасково възникна пожар, заради огъня се наложи 11 пациенти от урологично отд ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...