!
Четвъртък, 11 Декември 2025
11
дек
 

Пореден онлайн дискусионен форум провежда МУ – Варна

Четвъртък, 11 Декември 2025 | 15:21:13


Медицински университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“ – Варна продължава инициативата си за онлайн дискусионни форуми по клинични специалности. Поредното събитие ще се проведе днес, 11 декември 2025 г., от 17:30 до 19:00 ч. на тема: &bd

Медицински университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“ – Варна продължава инициативата си за онлайн дискусионни форуми по клинични специалности. Поредното събитие ще се проведе днес, 11 декември 2025 г., от 17:30 до 19:00 ч. на тема: „Тонзиларна патология – митове и истини“. Това съобщават от висшето учебно заведение.

Лектор ще бъде доц. д-р Асен Куцаров, ръководител на Катедрата по здравни грижи, МУ – Варна, Филиал Велико Търново. В дискусионния панел ще участват специалисти от клиничната практика на МУ – Варна и сътрудничещите лечебни заведения.

Желаещите да се включат в събитието могат да го направят ТУК

Онлайн дискусионните форуми имат за цел да изградят електронна платформа за обмен на знания, клиничен опит и добри практики между преподаватели и лекари от МУ–Варна, неговите филиали и базовите лечебни заведения. Сесиите се провеждат ежеседмично онлайн и включват лекция и дискусия на реални клинични случаи.

Инициативата акцентира върху водещите клинични дисциплини и цели да подпомогне професионалното развитие, да насърчи единните стандарти в обучението и да обедини специалистите в обща професионална и образователна мрежа.

Програма на предстоящите дискусионни форуми по клинични специалности за месец декември 2025 може да видите тук



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
*@Bj


Всичко за коронавируса
Още новини
Спад на гастроентерити, колиентерити и кампилобактериози
11.12.2025 16:18:25

Спад на гастроентерити, колиентерити и кампилобактериози

Спад на случаите на колиентерити, гастроентерити и кампилобактериози регистрират епидемиолозите с ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...