!
Четвъртък, 26 Март 2026
26
февр
 

Правителството определи отново ИСУЛ за университетска болница

Сряда, 26 Февруари 2025 | 16:19:45


УМБАЛ „Царица Йоанна – ИСУЛ“ е определена за университетска болница Министерският съвет прие решение за определяне на Университетска многопрофилна болница за активно лечение „Царица Йоанна – ИСУЛ“ ЕАД, гр. Со

УМБАЛ „Царица Йоанна – ИСУЛ“ е определена за университетска болница

Министерският съвет прие решение за определяне на Университетска многопрофилна болница за активно лечение „Царица Йоанна – ИСУЛ“ ЕАД, гр. София за университетска болница. Това съобщават от правителствената пресслужба.

Съгласно Закона за лечебните заведения, Министерският съвет определя по предложение на министъра на здравеопазването лечебните заведения, които придобиват правата на университетски, след одобрението им от министъра на здравеопазването за обучение на студенти и специализанти в системата на здравеопазването, припомнят от МС.

Въз основа на мотивирано искане от ректора на Медицински университет - София, съгласувано с изпълнителния директор на УМБАЛ „Царица Йоанна – ИСУЛ“ ЕАД, Министерският съвет по предложение на министъра на здравеопазването определи на лечебното заведение статут на университетска болница съгласно критериите, заложени в Наредбата за критериите за определяне на университетски болници.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
bvDf


Всичко за коронавируса
Още новини
Знакови сгради в страната светват в лилаво в подкрепа на хората с епилепсия
26.03.2026 08:14:09

Знакови сгради в страната светват в лилаво в подкрепа на хората с епилепсия

Purple day (Лилавият ден), наричан още Световен ден за информираност за епилепсията, е глобална и ...

Нападателят на лекаря в Кюстендил остава в ареста
25.03.2026 17:50:34

Нападателят на лекаря в Кюстендил остава в ареста

Окръжният съд в Кюстендил потвърди мярката за неотклонение „Задържане под стража“ на ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...