!
Неделя, 26 Април 2026
31
ян
 

Президентът връчи орден "Св. Св. Кирил и Методий" на проф. Венко Александров

Петък, 31 Януари 2020 | 17:40:35


На тържествена церемония в Президентството днес президентът Руман Радев връчи на водещия наш анестезиолог проф. д-р Венко Александров орден „Св. Св. Кирил и Методий“ – огърлие, за особено значими заслуги за развитието на медицинската

На тържествена церемония в Президентството днес президентът Руман Радев връчи на водещия наш анестезиолог проф. д-р Венко Александров орден „Св. Св. Кирил и Методий“ – огърлие, за особено значими заслуги за развитието на медицинската наука и образованието.

Проф. Александров е роден през 1944 г. в гр. Пордим, Великотърновска област. Дълги години е посветил на научни изследвания и преподавателска работа. Бил е ръководител на Клиниката по анестезиология, реанимация и интензивна терапия в Националния център по сърдечно-съдови заболявания към Медицинска академия - София, както и на клиниките по анестезиология и интензивно лечени в Университетска болница „Св. Екатерина“ и ВМА.

Преподавал е в МУ-София и Медицинския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“, ВМА и Медицинския университет - Плевен.

Проф. Александров е носител и на най-високия френски орден - Кавалер на „Орден на почетния легион“, който се връчва от президента на Франция.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
pcW8


Всичко за коронавируса
Още новини
Д-р Гергана Джамбазова: Преследвам успеха, но не искам да губя себе си по пътя
26.04.2026 09:43:23 Невена Попова

Д-р Гергана Джамбазова: Преследвам успеха, но не искам да губя себе си по пътя

Д-р Гергана Джамбазова  е специалист по акушерство и гинекология  в МБАЛ „Д-р ...

МУ-Пловдив организира ден на отворените врати за кандидат-студенти
25.04.2026 09:48:21

МУ-Пловдив организира ден на отворените врати за кандидат-студенти

Ден на отворените врати за кандидат-студенти ще се проведе в МУ-Пловдив на 29 април от 9 ч, съобщ ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...