!
Сряда, 17 Септември 2025
14
септ
1
 

Прокуратурата проверява сигнал за упражняване на лекарска професия без правоспособност

Понеделник, 14 Септември 2020 | 17:11:12
1

Днес, 14 септември 2020 г., Районна прокуратура – Пловдив се самосезира и възложи проверка на отдел „Икономическа полиция“ към ОД на МВР – Пловдив, по повод излъчено вчера разследване на една от националните телевизии, според ко

Днес, 14 септември 2020 г., Районна прокуратура – Пловдив се самосезира и възложи проверка на отдел „Икономическа полиция“ към ОД на МВР – Пловдив, по повод излъчено вчера разследване на една от националните телевизии, според което парамедик се представя за лекар и извършва дейности, несъответстващи на квалификацията му.

В разследването се твърди, че мъжът, който ще бъде проверяван, е изкарал курс за парамедик, но се представя като лекар, извършва прегледи, назначава и провежда манипулации, включително издава съобщения за смърт.

Прави се проверка за упражняване на професия без съответната правоспособност, която е свързана със здравеопазването на населението, информират от държавното обвинение. Срокът за приключването й е 30-дневен.

Проверката се извършва по Закона за съдебната власт, с оглед на събиране на достатъчно данни за образуване на досъдебно производство.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
C3z4

ПОЗИЦИЯ 14.09.2020 23:23:02

"Прокуратурата проверява сигнал за упражняване на лекарска професия без правоспособност......" "...парамедик се представя за лекар и извършва дейности, несъответстващи на квалификацията му...". СМЕШНИЦИ, ВЛЕЗТЕ В КОЯТО И ДА Е АПТЕКА И ЩЕ ВИДИТЕ КАК, БЕЗ ЛЕКАРСКА ПРАВОСПОСОБНОСТ, АПТЕКАРИ, ПОМ.АПТЕКАРИ, ДРОГЕРИСТИ И ВСЯКАКВЯ СВОЛОЧ МАСОВО ДОКТОРУВАТ НА ПОРАЗИЯ! ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА ПОЛУГРАМОТНИ ВРАЧКИ, БАЯЧКИ, ЛЕЕЩИ КУРШУМ И ВОСЪК, ЯСНОВИДЦИ, АСТРОЛОЗИ, РАЗНАСЯЩИ ИЗЦЕРЯВАЩИ ИКОНИ, ХОМЕОТЕРАПЕВТИ И ВСЯКАКВИ ШАРЛАТАНИ, КОИТО ДОРИ ВЪВ ВРЕДА НА НАИВНО ДОВЕРИЛИТЕ ИМ СЕ СТРАДАЩИ, БЕЗСЪВЕСТНО СКУБЯТ ЛУДИ ПАРИ, ЗА КАКВИТО ДИПЛОМИРАНИТЕ ДОКТОРИ, УЧИЛИ И СПЕЦИАЛИЗИРАЛИ ДЕСЕТКИ ГОДИНИ, НЕ МОГАТ ДОРИ ДА МЕЧТАЯТ! МЕДИИИТЕ, С НАХАЛНОТО И ПРЕСТЪПНО "БЕЗ ЛЕКАРСКО ПРЕДПИСАНИЕ", СА НАБЪКАНИ С ЩУРАВИ, ПОДВЕЖДАЩИ И ПОДТИКВАЩИ КЪМ САМОЛЕЧЕНИЕ РЕКЛАМИ НА СЪМНИТЕЛНИ "ЛЕКАРСТВА" ЦЕЛЯЩИ ЕДИНСТВЕНО ДА ОГРАБЯТ ПАЦИЕНТИТЕ БЕЗ ОГЛЕД НА ЩЕТИТЕ ВЪРХУ ЗДРАВЕТО ИМ. ЗАЩО УЖКИМ ЗАГРИЖЕНИТЕ ЗА ЗДРАВЕТО НА НАРОДА МЗ, НЗОК, БЛС И ДРУГИТЕ СЪСЛОВНИ ОРГАНИЗАЦИИ НА МЕДИЦИ БЛЕЯТ И СЕ ПРАВЯТ НА НИ ЧУЛИ НИ ВИДЕЛИ? ДА СЕ ЗАПОЧНЕ МАСОВО ИЗПРАЩАНЕ НА АГЕНТИ ПОДСТАВЕНИ КАТО ПАЦИЕНТИ, А ГОРЕИЗБРОЕНИТЕ, НЕЗАКОННО УПРАЖНЯВАЩИ ЛЕКАРСКА ПРОФЕСИЯ, ПРОКУРАТУРАТА ДА НАТИКА ПО ЗАТВОРИТЕ !


Всичко за коронавируса
Още новини
У нас е регистриран случай на коремен тиф, няма риск от заболяване на други хора, уверяват от МЗ
17.09.2025 17:51:56

У нас е регистриран случай на коремен тиф, няма риск от заболяване на други хора, уверяват от МЗ

Един случай на коремен тиф е бил регистриран у нас през изминалата седмица, сочат данни от седмич ...

Нови правила за кандидатстване по фонд „Млад лекар“ прие Столичната лекарска колегия
17.09.2025 17:34:39

Нови правила за кандидатстване по фонд „Млад лекар“ прие Столичната лекарска колегия

Управителният съвет на Столичната лекарска колегия (СЛК) прие нови правила за кандидатстване по ф ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...