!
Вторник, 16 Декември 2025
21
юли
2
 

Проф. д-р Виолета Йотова е избрана на водеща позиция в Европейското дружество по детска ендокринология

Понеделник, 21 Юли 2025 | 15:44:51
2

Проф. д-р Виолета Йотова – началник направление „Педиатрия“ в УМБАЛ „Св. Марина“ – Варна и зам. ректор „Наука“ в МУ-Варна е избрана за председател на комитета по образование и специализации към Европейско

Проф. д-р Виолета Йотова – началник направление „Педиатрия“ в УМБАЛ „Св. Марина“ – Варна и зам. ректор „Наука“ в МУ-Варна е избрана за председател на комитета по образование и специализации към Европейското дружество по детска ендокринология. Това съобщиха от учебното заведение. 

За първи път български специалист поема тази водеща позиция в детската енокринология в Европа. С този избор проф. Йотова става едновременно и член на съвета на директорите в дружеството за период от 3 години. 



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
1$jy

Тоньо шмилев 23.07.2025 16:42:03

Не се съмнявам, че проф. Йотова ще се справи с предизвикателствата, които новата длъжност ще й постави. Пожелавам и здраве и търпение, за да успее и да представи по този ночжн пред Европа българските педиатри и детски ендокринолози.

Гост 22.07.2025 14:03:31

За член на съвета на директорите процедурата е друга. Най вероятно ще разкарат мошеника Красимир Иванов и ще обявят конкурс.


Всичко за коронавируса
Още новини
Доц. Кирилов: Пари за неонатален скрининг няма, защото от МФ бавят становището по исканията ни
15.12.2025 17:48:33

Доц. Кирилов: Пари за неонатален скрининг няма, защото от МФ бавят становището по исканията ни

Пари за неонатален скрининг няма, защото от Министерството на финансите (МФ) бавят съгласувателна ...

Две лекарки с условни присъди заради смъртта на дете в Сливен
15.12.2025 17:37:39

Две лекарки с условни присъди заради смъртта на дете в Сливен

Две лекарки са осъдени условно заради смъртта на дете под двегодишна възраст в Сливен. Присъдата ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...