!
Вторник, 23 Декември 2025
26
юли
 

Сливен предоставя безвъзмездно на МЗ терен за хеликоптерна площадка

Сряда, 26 Юли 2023 | 14:10:16


Община Сливен да предостави безвъзмездно за управление 6 дка терен от Индустриален парк „Бършен“ на Министерството на здравеопазването – такова предложение предстои да влезе в дневния ред на утрешната редовна сесия на местния парламен

Община Сливен да предостави безвъзмездно за управление 6 дка терен от Индустриален парк „Бършен“ на Министерството на здравеопазването – такова предложение предстои да влезе в дневния ред на утрешната редовна сесия на местния парламент. Това анонсира днес на пресконференция председателят на Общински съвет – Сливен Димитър Митев, цитиран от „Фокус“.

Вносител на предложението е кметът Стефан Радев. То е в отговор на изпратено от министъра на здравеопазването проф. Христо Хинков писмо до сливенския градоначалник. В него се описва изпълнявана от министерството инвестиция за създаване на система за оказване на спешна медицинска помощ по въздуха. С оглед покритие на възможно най-голяма част от територията, при осигуряване на максимална ефективност и бързина при оказване на спешна медицинска помощ по въздух, се планира да бъде изградена оперативна база HEMS в Сливен, на територията на летище „Бършен“. Тя ще представлява хангар и площадка за нуждите на системата за спешна медицинска помощ по въздуха.

„Това безспорно е добра идея. Нямаме намерение да бавим по никакъв начин развитието на този проект, така че се надявам колегите от Общинския съвет да одобрят точката в дневния ред и тя да бъде гласувана. Крайно време е България да има такава спешна медицинска помощ“, отбеляза председателят на местния парламент Димитър Митев.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
MvN@


Всичко за коронавируса
Още новини
В УМБАЛ – Пловдив консултираха на тема „Следродилните депресии“
23.12.2025 12:06:10

В УМБАЛ – Пловдив консултираха на тема „Следродилните депресии“

Консултация на тема „Следродилните депресии“ проведоха през декември  в УМБАЛ &n ...

Д-р Маджаров: Трябва да се разширят правомощията на БЛС за налагане на санкции
23.12.2025 11:19:26

Д-р Маджаров: Трябва да се разширят правомощията на БЛС за налагане на санкции

Доверието към незнаен лечител е било характерно за миналите векове. В една цивилизована европейск ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...