!
Петък, 28 Август 2026
28
авг
 

УСБАЛО „Проф. Иван Черноземски“ се модернизира с нова най-висок клас високотехнологична апаратура

Петък, 28 Август 2026 | 13:45:56


Екипът на УСБАЛО „Проф. Иван Черноземски“ ЕАД, гр София успешно и в срок приключи извършването на строително-монтажни работи на помещения, предназначени за най-висок клас линеен ускорител с необходимото окомплек

Екипът на УСБАЛО „Проф. Иван Черноземски“ ЕАД, гр София успешно и в срок приключи извършването на строително-монтажни работи на помещения, предназначени за най-висок клас линеен ускорител с необходимото окомплектоване, предоставен от Министерство на здравеопазването във връзка с Националния план за въстановяване и устойчивост (НПВУ) С12.I1 „Модернизиране на болничните заведения“. Това  съобщиха от лечебното заведение. 

„Избор на изпълнител за проектиране, авторски надзор и извършване на строително-монтажни работи на помещения, предназначени за линеен ускорител с необходимото окомплектоване за нуждите на УСБАЛ по онкология „Проф. Иван Черноземски“ ЕАД е във връзка с инвестиция в изпълнение на Компонент 3 „Извършване на СМР в седем лечебни заведения за болнична помощ във връзка с изпълнение на Компонент 1 и Компонент 2“ от Инвестиция C12.I1 „Модернизиране на болничните заведения“ от Националния план за въстановяване и устойчивост.

Стойността на проекта е 985 647,00 €.

Новият линеен ускорител от най-висок клас, монтиран в необходимата инфраструктура допринася за най-съвременно, прецизно и модернизирано лъчелечение на пациентите с онкологични заболявания, лекувани в лечебното заведение.

С реализиране на инвестицията УСБАЛО „Проф. Иван Черноземски“ ЕАД, гр София  като водещо лечебно заведение в областта на лъчетерапията в РБ, надгражда капацитета си за високоспециализирана онкологична помощ и създава условия за прилагане на най-съвременни технологии в областта на лъчелечението.

 

 



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
TSmn


Всичко за коронавируса
Още новини
Отложиха заседанието на Надзора на НЗОК
28.08.2026 12:59:23

Отложиха заседанието на Надзора на НЗОК

Заседанието на Надзорния съвет на НЗОК, което беше планирано за днес, се отложи за следващата сед ...

РЗИ – Велико Търново с нов стар директор
28.08.2026 12:10:50

РЗИ – Велико Търново с нов стар директор

Директор на Регионалната здравна инспекция (РЗИ) – Велико Търново отново ще бъде д-р Евгени ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...