!
Сряда, 26 Август 2026
20
юли
1
 

Увеличават заплатите на медиците, работещи в училища, детски градини и ясли

Сряда, 20 Юли 2022 | 17:12:46
1

Със свое решение правителството прие допълнително увеличение на приетите през април стойностни показатели на стандартите за финансиране на медицинското обслужване в здравните кабинети в държавните и общинските детски градини и училища, в детските ясли

Със свое решение правителството прие допълнително увеличение на приетите през април стойностни показатели на стандартите за финансиране на медицинското обслужване в здравните кабинети в държавните и общинските детски градини и училища, в детските ясли и яслените групи към детски градини.

За увеличение на трудовите възнаграждения на медицинския персонал, зает в здравните кабинети в образователната сфера, с цел достигане на минималните нива на заплащане, договорени в КТД в отрасъл „Здравеопазване“, стойностните показатели на стандартите за финансиране на тези дейности са увеличени средно с 30 на сто спрямо приетите от 1 април 2022 г., съобщават от правителствената пресслужба.

Необходимите средства за това увеличение за периода май-декември 2022 г. са в размер на 34,3 млн. лв., уточняват от там.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
XnG6

ДИРЕКТОР 21.07.2022 07:32:42

В ОБЩИНСКИТЕ БОЛНИЦИ ,ЗАЩО МИНИСТЕРСТВОТО НЕ ИСКА ДА ДАДЕ ПАРИ ЗА ЗАПЛАТИ.ИСКА ДА НЯМА ОБЩИНСКИ БОЛНИЦИ.


Всичко за коронавируса
Още новини
Проф. Йовчев на едно събеседване разстояние от нов мандат начело на УМБАЛ – Стара Загора
26.08.2026 17:59:01

Проф. Йовчев на едно събеседване разстояние от нов мандат начело на УМБАЛ – Стара Загора

Двама кандидати са подали документи в конкурса за директор на УМБАЛ „Проф. д-р Стоян Кирков ...

СГП разследва чиновник от МЗ, отказал да отнеме лиценза на дентална клиника в Пловдив
26.08.2026 17:51:21

СГП разследва чиновник от МЗ, отказал да отнеме лиценза на дентална клиника в Пловдив

Софийска градска прокуратура (СГП) е образувано досъдебно производство срещу длъжностно лице от М ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...