!
Петък, 09 Май 2025
10
май
1
 

Увеличават капитала на две столични общински болници и едно ДКЦ

Сряда, 10 Май 2023 | 15:59:32 Невена Попова
1

Столичната МБАЛ „Княгиня Клементина“, Втора САГБАЛ „Шейново“ и ДКЦ 28 ще увеличат капитала си чрез непарични вноски и утвърждаване на нови учредителни актове. Това решиха на днешното си заседание съветниците от Комисията по здра

Столичната МБАЛ „Княгиня Клементина“, Втора САГБАЛ „Шейново“ и ДКЦ 28 ще увеличат капитала си чрез непарични вноски и утвърждаване на нови учредителни актове. Това решиха на днешното си заседание съветниците от Комисията по здравеопазване и социални дейности при Столичния общински съвет. Те одобриха и предложението на управителя на ДКЦ 8 лечебното заведение да изгради фотоволтаична система, от която ще има значителен икономически ефект.  

Периодичните доклади на ръководителите на всички общински лечебни заведения показват, че те регулярно погасяват задълженията си и няма място за притеснение относно финансовата им стабилност, увери председателят на комисията д-р Антон Койчев. Той бе категоричен, че дори има лечебни заведения, които до средата на годината ще приключат преди определения срок цялостното изплащане на задълженията си.

Друго решение на общинските съветници бе свързано с продължаване срока на безвъзмездно ползване на помещение в район „Лозенец“ от Асоциация „Аутизъм“. Организацията, която има зад гърба си 20-годишен опит в грижите за деца и младежи с разстройства от аутистичния спектър и техните семейства, ще има възможност да ползва още 10 години помещенията, които са общинска собственост.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
ptsK

Дико 10.05.2023 18:34:16

Значителен финансов ефект за далавераджията !!!


Всичко за коронавируса
Още новини
13 години от основаването си отбелязва „Софиямед“
09.05.2025 08:52:11

13 години от основаването си отбелязва „Софиямед“

Днес медицински комплекс „Софиямед“, включващ университетска болница и  диагност ...

Създават Факултет по фармация в Бургаския държавен университет
08.05.2025 17:43:06

Създават Факултет по фармация в Бургаския държавен университет

Министерският съвет предлага на Народното събрание проект на решение за откриване на Факултет по ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...