!
Вторник, 13 Май 2025
12
май
 

Управителят на МБАЛ-Велики Преслав подаде оставка

Вторник, 12 Май 2020 | 11:46:34


Д-р Иван Димитров, управител на МБАЛ – Велики Преслав е подал оставка, съобщи сайтът 24shumen.com. Тя ще бъде гласувана на сесия на Общинския съвет, ще бъде избран и временно изпълняващ дължността до провеждането на конкурс и назначаването на нов

Д-р Иван Димитров, управител на МБАЛ – Велики Преслав е подал оставка, съобщи сайтът 24shumen.com. Тя ще бъде гласувана на сесия на Общинския съвет, ще бъде избран и временно изпълняващ дължността до провеждането на конкурс и назначаването на нов управител на лечебното заведение.

Мотивите за напусканeто на д-р Димитров са лични, посочва медията и припомня, че той има мандата като ръководител на преславската общинска болница.

„Имам си други планове, други предложения. Изчаквах да завърши кризисната ситуация. Смятам, че съм дал достатъчно“, коментира оставката си д-р Димитров пред 24-shumen.com.

През март д-р Димитров предупреди, цитиран от местни медии, че очаква намаляване на приходите на лечебното заведение заради ограниченията в пътуванията и по-малкия брой пациенти, които постъпват за лечение. Също така проблем се оказа и напускането на лекари, повечето от които над 70-годишна възраст.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
s823


Всичко за коронавируса
Още новини
Д-р Брънзалов: Трябва да се мисли за амбулаторна процедура за пациентите с хепатити
12.05.2025 18:18:22 Невена Попова

Д-р Брънзалов: Трябва да се мисли за амбулаторна процедура за пациентите с хепатити

В България само от хепатит C губим около 412 живота годишно. Има спад в обхвата на ваксинацията з ...

Професията „медицинска сестра“ ще бъде обявена за защитена
12.05.2025 17:17:41

Професията „медицинска сестра“ ще бъде обявена за защитена

Работи се за обявяването на професията „медицинска сестра“ за защитена. Това заяви зд ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...