!
Понеделник, 13 Октомври 2025
13
окт
 

Доц. Веселин Попов от МУ - Пловдив с благодарствен знак от Националния борд на СОНМ

Понеделник, 13 Октомври 2025 | 11:19:26


Ръководителят на Катедрата по клинична онкология на МУ-Пловдив доц. д-р Веселин Попов бе отличен с благодарствен знак на Националния експертен борд 2025 към Съвместната онкологична национална мрежа (СОНМ) за разработването на национални ръководства и е

Ръководителят на Катедрата по клинична онкология на МУ-Пловдив доц. д-р Веселин Попов бе отличен с благодарствен знак на Националния експертен борд 2025 към Съвместната онкологична национална мрежа (СОНМ) за разработването на национални ръководства и експертната си дейност, съобщиха от висшето училище.

Научният форум, проведен във Варна в рамките на конференцията СОНМ-МОРЕ 2025 (09–12 октомври 2025 г.), имаше за цел да обедини водещите специалисти в България за изработване на национални клинични препоръки, основани на доказателства, при карцином на маточната шийка.

Доц. д-р Попов взе активно участие както в работата на експертния борд и издаденото ръководство, така и като автор на раздела „Повторно облъчване (реоблъчване) при рецидивираща болест“ в новото издание „Клинично поведение при карцином на маточна шийка – BJCN 2025“, част от образователната серия за продължаващо медицинско обучение.

Новите клинични ръководства и учебната книга са ключов етап в развитието на съвременните стандарти за диагностика и лечение на онкологични заболявания у нас, базирани на принципите на evidence-based medicine и мултидисциплинарния подход.

Снимка: архив



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
YwLD


Всичко за коронавируса
Още новини
XIX Международен конгрес по колопроктология във Варна с акцент върху миниинвазивната и лапароскопска хирургия
13.10.2025 13:54:34

XIX Международен конгрес по колопроктология във Варна с акцент върху миниинвазивната и лапароскопска хирургия

Над 400 специалисти от цял свят се събраха във Варна на XIX Международен конгрес по колопроктолог ...

IV Национален конгрес по естетична дерматология поставя акцент върху иновации, безопасност и персонализиран подход
13.10.2025 13:12:59

IV Национален конгрес по естетична дерматология поставя акцент върху иновации, безопасност и персонализиран подход

София ще бъде домакин на IV Национален конгрес по естетична дерматология с международно ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...