!
Четвъртък, 18 Септември 2025
23
авг
1
 

Започва записването за „Съдебната медицина в клиничната практика“ в МУ-Варна

Петък, 23 Август 2019 | 16:28:16
1

За първа година учебен сектор по „Съдебна медицина и деонтология“ към Катедрата по обща и клинична патология в МУ-Варна стартира записване за свободно избираема дисциплина „Съдебната медицина в клиничната практика“ за студенти п

За първа година учебен сектор по „Съдебна медицина и деонтология“ към Катедрата по обща и клинична патология в МУ-Варна стартира записване за свободно избираема дисциплина „Съдебната медицина в клиничната практика“ за студенти по медицина от 4-ти и 5-ти курс. Това съобщиха от учебното заведение.

Желаещите да се запишат за свободно избираемата дисциплина могат да го направят чрез изпращане на имейл до д-р Деяна Велкова на електронен адрес deqna.velkova@gmail.com или на място в Клиника по Съдебна медицина към УМБАЛ „Света Марина“ – Варна.

В обучението ще участват всички членове на академичния състав, а именно доц. д-р Вилиам Доков – ръководител на УС „Съдебна медицина и деонтология“, доц. д-р Ирина Бурулянова, д-р Диана Господинова, д-р Емилия Каишева и д-р Деяна Велкова. Курсът ще стартира през месец октомври. Допълнително ще бъде изготвен разпис с лекциите и упражненията по дисциплината, допълват от университета.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
Xbmr

Лекар от чужбина 25.08.2019 20:14:21

Не можете ли да и направите на д-р Деяна Велкова един официален имейл? Иначе МУ Варна се има за голяма работа.


Всичко за коронавируса
Още новини
Над половината медицински работници в САЩ планират да сменят работата си до следващата година
18.09.2025 14:37:14

Над половината медицински работници в САЩ планират да сменят работата си до следващата година

Повече от половината от медицинските работници в САЩ активно се стремят да напуснат настоящите си ...

Управителите на Кожно-венерическия диспансер и на ДКЦ-IV в Пловдив ще ги ръководят още 4 години
18.09.2025 13:48:57

Управителите на Кожно-венерическия диспансер и на ДКЦ-IV в Пловдив ще ги ръководят още 4 години

Досегашните управители на Кожно-венерическия диспансер и на ДКЦ-IV в Пловдив д-р Боян Костов и д- ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...