!
Четвъртък, 04 Юни 2026
24
септ
 

Седмокласници от ОУ "Коджакафалията" подариха свои картини на УМБАЛ Бургас

Вторник, 24 Септември 2019 | 16:50:14


50 картини, изработени от ученици от бургаското ОУ "Александър Георгиев - Коджакафалията", вече украсяват болнични отделения в УМБАЛ Бургас, съобщиха от лечебното заведение. Те са правени с помощта на преподавателя по изобразително изкуство Свилен Гено

50 картини, изработени от ученици от бургаското ОУ "Александър Георгиев - Коджакафалията", вече украсяват болнични отделения в УМБАЛ Бургас, съобщиха от лечебното заведение. Те са правени с помощта на преподавателя по изобразително изкуство Свилен Генов и психолога на училището Севил Иванова. Творбите са релефни, създадени са по специална техника - оцветен пластилин, запечатан с лак. Днес част от авторите дойдоха в болницата, за да окачат картините в детските отделения и детския спешен кабинет.

"Щастлив съм, че една отдавна замисляна идея намери своята реализация. От детските рисунки винаги лъха надежда, топлота и искреност. Сигурен съм, че те ще помогнат за по-бързото възстановяване на пациентите и ще ги заредят точно с тази надежда, от която имат нужда. Именно моменти ми носят най-голямо удовлетворение като учител", сподели Свилен Генов.

Дарението е реализирано със съдействието на д-р Светослав Тодоров, специализант по неврохирургия в УМБАЛ Бургас, и с помощта на Мария Маркова и Кирил Танев, които са рамкирали творбите.

 



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
*VXW


Всичко за коронавируса
Още новини
Поредният дискусионен форум на МУ – Варна е с фокус върху лечението с глюкокортикоиди
04.06.2026 13:48:34

Поредният дискусионен форум на МУ – Варна е с фокус върху лечението с глюкокортикоиди

Медицински университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“ – Варна продължава инициати ...

Хиляди медици от цяла Румъния излязоха на протест заради очаквано орязване на заплатите им
04.06.2026 12:59:13

Хиляди медици от цяла Румъния излязоха на протест заради очаквано орязване на заплатите им

Над 10 000 медицински специалисти, организирани от синдиката „Санитас“, протестираха ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...